Nasza technologia

Elementy wiązarów dachowych produkowanych przez naszą firmę są łączone za pomocą płytek kolczastych, które pozwalają na połączenie elementów w jednej płaszczyźnie co wpływa na zmniejszenie zużycia drewna nawet do 40%. Płytki kolczaste są jednym z najbardziej ekonomicznych połączeń stosowanych w konstrukcjach drewnianych, są niezawodne statycznie i pozwalają na przeniesienie dużych obciążeń stosunkowo małą powierzchnią co przekłada się na niską wagę konstrukcji.

Płytki wciskane są za pomocą specjalnej prasy pod dużym naciskiem (nawet do 50 ton) w drewniane elementy dźwigarów co powoduje ich stałe połączenie.

Elementy konstrukcyjne są projektowane z wykorzystaniem technologii MITEK, firmy która jest równocześnie producentem używanych przez nas płytek. Takie podejście projektowe pozwala osiągnąć najlepszej jakości połączenia. Szeroki katalog różnego rodzaju płytek pozwala na swobodne kształtowanie geometrii dźwigarów bez strat funkcjonalnych konstrukcji.

Płytki kolczaste są szeroko stosowane we wszystkich krajach europejskich (90% konstrukcji prefabrykowanych dachów w Wielkiej Brytanii wytwarzane jest na połączeniach z płytek kolczastych) co wpływa na wysoką jakość oferowanych produktów.

Na budowę transportowane są gotowe wiązary co pozwala na szybki montaż i ograniczenie kosztów budowy.